top of page

Шкільне методичне об’єднання вчителів соціально-трудової реабілітації працює над проблемою 

«Методологічна переорієнтація процесу навчання та виховання на розвиток особистості, формування її основних компетенцій шляхом підвищення методичної культури кожного педагога, використання його потенційних та творчих можливостей в інноваційній діяльності»

                                                                             «Лише той вчитель, хто живе так, як навчає»

                                          Г. Сковорода

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Склад МО вчителів соціально – трудової реабілітації

1.Камєнєва Євгенія Леонідівна

   Спеціальність: вчитель - дефектолог з основ здоров'я

   Освіта: Спеціальна вища

   Педагогічний стаж: 7 років

   Проблема, над якою працює педагог: "Формування життєтворчих компетенцій учнів"

 

2.Ткаченко Дмитро Олександрович

    Спеціальність: вчитель-дефектолог трудового навчання

    Освіта: спеціальна вища

    Педагогічний стаж: 13 років

     Проблема, над якою працює педагог:«Формування емоційно-ціннісних відносин та розвиток творчої особистості учнів через залучення їх до різних видів трудової діяльності»

3.Дубограй Олена Станіславівна

     Спеціальність: вчитель-дефектолог СПО

    Освіта: спеціальна вища

    Педагогічний стаж: 27 роки

   Проблема, над якою працює педагог:«Формування пізнавальної спрямованості орієнтованої на допомогу дітям з особливими потребами адаптуватися в різних сферахжиттєдіяльності»

4.Носенко Ольга Миколаївна

     Спеціальність: вчитель-дефектолог СПО, вчитель-дефектолог ЛФК

    Освіта: спеціальна вища

    Педагогічний стаж: 20 років

    Проблема, над якою працює педагог: СПО:«Впровадження новітніх технологій в практику своєї роботи». ЛФК: «Формування здоров’язберігаючої компетентності на уроках ЛФК»

5.Фоменко Ангеліна Анатоліївна

     Спеціальність: вчитель-дефектолог трудового навчання

    Освіта: спеціальна вища

    Педагогічний стаж: 22 рік

     Проблема, над якою працює педагог:«Розвиток пізнавальної самостійності учнів на уроках трудового навчання»

6.Чередниченко Ксенія Анатоліївна

     Спеціальність: вчитель-дефектолог ЛФК

    Освіта: спеціальна вища

    Педагогічний стаж: 28 років

     Проблема, над якою працює педагог:«Формування у дітей інтересу та потреб щодо занять фізичними вправами»

7.Супрун Анатолій Павлович

    Спеціальність: вчитель фізичної культури

    Освіта: вища

    Педагогічний стаж: 27 років

    Проблема, над якою працює педагог:«Виховання потреби в систематичних заняттях фізичними вправами, прагнення до фізичного вдосконалення, фізичної і психологічної готовності до подальшого життя»

8.Бутко Олександра Олександрівна

     Спеціальність: вчитель фізичної культури

    Освіта: вища

    Педагогічний стаж: 7 років

    Проблема, над якою працює педагог:«Виховання культури здоров’я особистості на уроках фізкультури та в позаурочний час»

 

Працю вчителя ні з чим не можна ні порівняти, ні зіставити. Ткач уже через годину бачить плоди своїх турбот. Сталевар через кілька годин радіє з вогненного потоку металу — це вершина його мрії; орач, сіяч, хлібороб через кілька місяців милується колосками і жменею зерна, вирощеного на полі... А вчителеві треба працювати роки і роки, щоб побачити предмет свого творіння; буває минають десятиріччя, і ледве-ледве починає позначатися те, що ти замислив; нікого так часто не відвідує почуття незадоволення, як учителя; ні в якому ділі помилки і невдачі не приведуть до таких тяжких наслідків, як в учительському. Учитель зобов'язаний перед суспільством, перед твоїми батьками працювати тільки добре; кожна крихта твоєї людської краси — це його безсонні ночі, сивина, неповоротні хвилини його особистого щастя — так, учителеві часто буває ніколи подумати про себе, бо він змушений думати про інших, і це для нього не самопожертва, не покірливе підкорення долі, а справжнє щастя особистого життя.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                               В.О.Сухомлинський

 

На засіданнях методичного об’єднання педагогами розглядаються актуальні питання навчання та соціальної адаптації дітей з психофізичними вадами. Члени МО готують доповіді, дискутують за круглими столами, проводять тижні соціально-трудової реабілітації. Велику роль вчителі приділяють самоосвіті.

 Самоосвіта – це безперервний процес саморозвитку та самовдосконалення педагогів.

     Самоосвіта вчителя є основною формою підвищення педагогічної компетентності, яка складається з удосконалення знань та узагальнення педагогічного досвіду шляхом цілеспрямованої самоосвітньої роботи. 

  Н.В.Бухлова пропонує розглядати самоосвітню діяльність як сукупність декількох «само»:

•        Самооцінка – вміння оцінювати свої можливості;

•        Самооблік – вміння брати до уваги наявність своїх якостей;

•        Самовизначення – вміння вибирати своє місце в житті, в суспільстві, усвідомити свої інтереси;

•        Самоорганізація – вміння знайти джерело пізнання й адекватні своїм можливостям форми самоосвіти, планувати, організовувати робоче місце та діяльність;

•        Самореалізація - реалізація особистістю своїх можливостей;

•        Самокритичність – вміння критично оцінювати переваги та недоліки власної роботи;

•        Самоконтроль – здатність контролювати свою діяльність;

•        Саморозвиток – результат самоосвіти.

 

Шляхом досконалої організації самоосвітньої діяльності постійно удосконалюється професійна майстерність вчителя і, як наслідок,  формується авторитет педагога серед учнів, батьків, колег. Творчо працюючий педагог сам створює свій особистий імідж.

 

В нашій школі-інтернаті практикується використання вчителями методу «проектів». Це дозволяє реалізувати особистісно-діяльнісний та особистісно-орієнтований підходи до освіти школярів. Ці підходи базуються на застосуванні різних дисциплін на різних етапах навчання.

Метод «проектів» потребує ретельної підготовки вчителя, оскільки від того, наскільки він зможе зацікавити учнів темою проекту, буде залежати і результативність роботи учнів.

 

Учитель — професія масова. Сотні тисяч учителів працюють з дітьми в нашій Країні. Але разом з тим це одна із самих творчих професій. Робота справжнього вчителя не закінчується дзвоником з уроку. Те, що одержують учні в спілкуванні з ним, стає частиною їхньої особистості. Велика подяка Учителям-ентузіастам! Адже вчитель формує обличчя майбутнього.

 

Презентація роботи вчителів МО соціально-трудової реабілітації

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                Аналіз роботи

Підсумки роботи методичного об’єднання вчителів соціально-трудової реабілітації за 2014-2015 навчальний рік.

      У період, коли освіта України набуває кардинальних змін, виникає необхідність в оновлені методів та прийомів навчання, в залученні інноваційних методик до процесу формування в учнів предметних та життєвих компетентностей. Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, творчо підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми. Тому метою роботи нашого методичного об’єднання є створення умов для розкриття всебічного розвитку дитини та підготовкою його до життя в суспільстві.

      В минулому 2014-2015 навчальному році методичне об’єднання вчителів соціально-трудової реабілітації  працювало над проблемною темою «Методологічна переорієнтація процесу навчання на розвиток особистості, формування її основних компетенцій шляхом підвищення методичної культури кожного педагога, використання його потенційних та творчих можливостей в інноваційній діяльності».

      Належну увагу педагоги Фоменко А.А., Носенко О.М., Чередниченко К.А., Бутко О.О. приділяли новим освітнім технологіям, вдосконаленню змісту навчання, вивченню комплексних інноваційних підходів до організації життєдіяльності. Для підвищення рівня ефективності сучасного уроку вони впроваджують у практику своєї роботи елементи педагогічного досвіду своїх шкільних колег та інших педагогів. Ці вчителі використовують інтерактивні технології навчання для формування компетентностей як інтегрованого результату навчальної діяльності.

       Кожен учитель брав участь у роботі методичного об’єднання: готували доповіді, реферати, проводили відкриті уроки, виховні заходи.

        Акцентувалася увага на питаннях самоосвіти вчителів. Перед кожним з педагогів ставилася задача – не просто працювати над вибраною темою, а обов’язково поділитися досвідом своєї праці.

       Традиційним для вчителів МО соціально-трудової реабілітації стало проведення тижня творчих уроків. У минулому навчальному році тиждень пройшов на тему «У світі професій». Тісно вчителі співпрацювали з вихователями, шкільним психологом та логопедом, взаємовідвідували  уроки, спільно вирішували проблемні питання, що виникали в процесі навчання та виховання.

      Аналіз роботи свідчить, що за минулий навчальний рік значно підвищився рівень викладання предметів у вчителів Ткаченка Д.О, Савченка Л.Ф., посилилася увага до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм та методів.

      Але поряд з цими досягненнями існує низка проблем організації уроку, яка потребує уваги:

  • недостатньо уваги приділяється мотивації навчання, здійсненню диференційованого підходу до учнів (Копилець Р.М., Ткаченко Д.О., Супрун А.П.);

  • в недостатній мірі використовуються інтерактивні технології (Савченко Л.Ф., Ткаченко Д.О., Копилець Р.М., Супрун А.П.);

  • недостатній рівень науково-методичного забезпечення з предметів.

 

       Завдання МО вчителів соціально-трудової реабілітації на 2015-2016       навчальний рік

      Виходячи з вищесказаного, методичне об’єднання намічає такі напрямки роботи в 2015-2016 навчальному році:

  1. Здійснення науково-методичного забезпечення розвитку освіти.

  2. Забезпечення індивідуально-консультативного підходу до кожного вчителя.

  3. Впровадження комп’ютерних технологій в практичну діяльність вчителів.

  4. Підтримка науково-дослідницької роботи вчителів, інноваційних технологій.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

bottom of page