top of page

Конспект    комплексного   заняття   ознайомлення   з  навколишнім     світом  на   тему:        

«Прогулянка на природу»

Мета: навчити дітей відрізняти природні об'єкти від штучних, створених людиною.

Сформувати у дитини уявлення про нерозривний зв'язок людини з природою.

Розвивати пізнавальну активність дітей у процесі формування уявлення про первоцвіт.

Продовжувати знайомити дітей з Червоною книгою, рослинами.

Розвивати уміння малювати.

Виховати дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

Попередня робота: знайомство з Червоною книгою, розглядання картинок, знайомство з первоцвітами, знайомство зі способами нетрадиційного малювання.

Обладнання: предметні картинки, малюнки первоцвітів, цифрові картки, Червона книга, м'яч, фарби акварельні, альбомні листи, пензлики, ватні палички.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Хід заняття.

- Діти, ми всі  знаємо яка зараз пора року. Нагадайте мені(весна).Так,  вірно.

- Сьогодні ми з вами відправимося на природу. Вам знайоме слово «природа»?

- А що вона означає? (Рослини, птахи, тварини і все  живе).

- А що не можна назвати природою? (Те що зроблено руками людини).

- Всю природу Землі можна ділити на 2 величезних частини світу: світ живої і неживої природи.

- Ми зараз поговоримо про ці частини.

- На столі лежать картинки допоможіть їх

розділити на дошці, прикріпіть на ліву сторону

природу, на праву не природу. (Діти по черзі

підходять і прикріплюють, перевіряємо).

- Всі молодці! Впоралися з завданням.

-А тепер  ми з вами пограємо в гру «Природа і

не природа».

- Я буду вам кидати м'яч і називати предмет,

а ви уважно слухайте, якщо я назву предмет природи, ви ловите м'яч, якщо не природи , то відштовхуєте. (Граємо)

-Молодці. Сідайте, продовжимо.

- Дівчата, подивіться ,тут на галявині багато квітів, давайте пригадаємо як називаються ці квіти? (Ромашка, конвалії, проліски, мати-мачуха, лілії, гвоздика, кульбаба).

- Які з них   називають весняними? (проліски,мати – мачуха,кульбаба). Вірно.

- А як ще називають весняні квіти? Ми з вами минулого року вивчали.(первоцвіти). Так, молодці.

- Подивіться уважніше чи всі тут квіти весняні? (Ні, є літні). Які?(гвоздика, лілія,конвалія,ромашка).

- Правильно,діти.

- Тепер давайте порахуємо на галявині :

- Скільки у нас первоцвітів? (3)

- А скільки літніх квітів? (4)

- А яких більше? (3   і  4)

- А скільки у нас взагалі квітів? (3 +4 = 7)

- Дівчата, які з цих квітів у природі рідкісні?

(Конвалії, проліски)

- А куди вони занесені? (В Червону книгу)

- Як ви думаєте чому? (Тому, що вони на межі зникнення)

- У нашому класі є своя Червона книга, де занесені рідкісні рослини і тварини, але тут немає однієї квіточки. Я зараз вам розповім вірш, а ви здогадаєтесь якої саме.

КОНВАЛІЇ

 Із зеленої сорочки,

 Що зіткав весною гай,

 Білі дивляться дзвіночки.

 Як зовуть їх — угадай.

Це конвалії у гаї

 На галявині цвітуть.

 І ніде, ніде немає

 Кращих квіточок, мабуть.

В них так пахощів багато,

 Цвіту свіжого, роси.

 Хай ростуть, не буду рвати, —

 Шкода їхньої краси!

 

Давайте ми з вами намалюємо їх, і занесемо в нашу книгу.

 

Показ техніки малювання.

- Листя малюємо пензликами, вам це знайомо. Квіточки малюємо ватяними паличками. Беремо паличку мокаємо у воду, потім у фарбу. Малюємо так, як ніби ставимо крапки.

Діти малюють.

Виставка малюнків.

Підсумок.

- Діти, скажіть мені будь ласка, де ми сьогодні побували?(на природі)

- Що таке природа? (все живе)

- Що таке не природа? (що зроблено руками людини)

- Що ми сьогодні малювали? (квітку конвалії, яка занесена в Червону книгу).

- Дівчата ,наше заняття на цьому  закінчено, дякую, до побачення.

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

bottom of page